Öröklési jog
Öröklési jogi ügyvéd Budapest 6. kerület
Öröklési és eltartási szerződés
Öröklési vagy eltartási szerződés? Amit tudnia kell, mielőtt dönt
Ügyvédi iroda Terézváros – jogi biztonság, ha nem a véletlenre bízná a jövőt
Gyakori kérdés ügyfeleink részéről: „Mi a különbség az öröklési és az eltartási szerződés között?” Nemcsak a nevük hasonlít, de a céljuk is – gondoskodás, bizalom, jövőbeni elismerés. A jogi hátterük viszont jelentősen eltér, és éppen ez az, ami félreértésekhez, későbbi vitákhoz vezethet.
A Király Edina Ügyvédi Iroda Terézvárosban rendszeresen segít olyan élethelyzetekben, ahol az emberi kapcsolat és a vagyoni kérdések összefonódnak. Célunk: világos, előrelátható, vitáktól mentes megállapodások létrehozása.
Mi az öröklési szerződés?
Tartásért cserébe örökség – de csak halál után
Az öröklési szerződés egy kétoldalú megállapodás: az örökhagyó meghatározott vagyont (pl. ingatlan, pénz, üzletrész) ígér az örökösnek, aki cserébe tartást, gondozást vállal. A szerződés hatálya az örökhagyó halálával nyílik meg – addig az örökhagyó a vagyont megtarthatja, sőt a szerződést is módosíthatja vagy visszavonhatja, ha a vállalt tartást nem teljesítik.
Ez az egyik legbiztonságosabb módja annak, hogy a segítség fejében valaki ténylegesen részesüljön a vagyonból – ugyanakkor nem kockáztatjuk, hogy életünk során kiszoruljunk saját tulajdonunkból.
Mi az eltartási szerződés?
Azonnali tulajdon – de magasabb kockázat
Az eltartási szerződés szintén tartáson alapul, de a vagyontárgy (pl. lakás) már azonnal az eltartó nevére kerül. Ez azt jelenti, hogy a jogi kockázat sokkal nagyobb: ha az eltartó nem teljesíti a kötelezettségét, a szerződés csak bonyolult eljárás során vonható vissza.
Egy idős személy így akár a saját otthonából is kiszorulhat – vagy a családtagok között konfliktust szíthat, ha az örökösödési sorrend felborul. Ugyanakkor, ha a tartás tényleg működik, az eltartási szerződés tiszta és célravezető eszköz lehet.
Mikor ajánlott egyik vagy másik?
Nincs univerzális válasz – de van személyre szabott megoldás
Az öröklési szerződés akkor jó döntés, ha:
- az örökhagyó meg akarja tartani a kontrollt a vagyona felett, amíg él
- hosszabb távon, stabil tartási viszony áll fenn
- a tartás inkább erkölcsi, lelki vagy szimbolikus jellegű
- több örökös is van, és szeretnénk elkerülni a jövőbeli vitákat
Az eltartási szerződés akkor működhet jól, ha:
- a felek nagyon szoros, családi viszonyban állnak, és teljes a bizalom
- a tartás már a jelenben zajlik, aktív, napi szintű ellátást jelent
- nincs más örökös, vagy azok beleegyeztek az ilyen formában történő vagyonrendezésbe
- az eltartott idősebb, és szeretné életében lezárni a vagyoni kérdéseket
Miért szükséges ügyvéd?
Ezek a szerződések kizárólag írásban érvényesek, és minden szavuknak jogi következménye van. Egy félreérthető mondat évekkel később bírósági eljáráshoz vezethet, ha egy rokon, testvér, gyermek vitatja az érvényességet. A Király Edina Ügyvédi Iroda nemcsak pontos jogi szövegezést kínál, hanem abban is segít, hogy Ön tényleg azt írja le, amit szeretne – és amit a jog később is érvényesít.
Gyakori hiba: az összekeverés
Ügyfeleink sokszor említik: nem tudták, hogy az öröklési szerződés csak halál után hatályos, míg az eltartás már most jogokat ruház át. Az is téves elképzelés, hogy bármelyik „kiüti” a törvényes örökösöket – valójában mindkét szerződés megtámadható, ha formai vagy tartalmi hibát tartalmaz.
Ezért fontos, hogy ne családi megbeszéléseken vagy internetről letöltött sablonok alapján döntsenek ezekről. Egyetlen konzultáció elegendő lehet, hogy minden jogilag is világossá váljon.
Összehasonlító táblázat
Jellemzők |
Öröklési szerződés |
Eltartási szerződés |
Hatályba lépés |
Az örökhagyó halálával |
A szerződés aláírásával |
Tulajdonátruházás |
Halál után |
Azonnali, szerződéskötéskor |
Tartalom |
Tartásért cserébe öröklés |
Tartásért cserébe tulajdon |
Visszavonhatóság |
Igen, ha tartás elmarad |
Nehézkes, bírósági út |
Kockázat az eltartottnak |
Minimális |
Magasabb – kiszorulhat saját lakásából |
Támadhatóság |
Kisebb |
Gyakoribb – különösen örökösök által |
Jogi forma |
Kétoldalú szerződés, közjegyző is lehet |
Kétoldalú, ügyvédi segítséggel írásban |
Mikor javasolt |
Hosszú távú bizalomnál |
Aktív, napi szintű ellátásnál |
Döntsön tudatosan – kérjen konzultációt még ma
📍 Ne a név alapján válasszon, hanem a jogi tartalom szerint
📍 Egyetlen konzultáció alatt kiderül, melyik szerződés illik az Ön élethelyzetéhez
📍 Tegye biztonságossá és vitamentessé a gondoskodás szándékát
Király Edina Ügyvédi Iroda – ügyvédi iroda Terézváros, ahol az emberi kapcsolat jogi biztonságot kap
Öröklési jog közérthetően
Öröklési jog közérthetően – amit érdemes tudni, mielőtt késő lenne
Ügyvédi iroda Terézváros – hogy a jövő ne hagyjon kérdőjeleket maga után
Az öröklés az egyik legérzékenyebb jogi terület. Ritkán kerül elő időben, mégis szinte minden családban eljön a pillanat, amikor valakinek döntenie kell – nemcsak vagyoni kérdésekről, hanem emberek közötti viszonyokról is. A Király Edina Ügyvédi Iroda Terézvárosban pontosan abban segít, hogy ezekben a helyzetekben ne az érzelmek vezessenek, hanem a tisztánlátás és a jogi biztonság.
Sokan halogatják a végrendelet készítését, vagy nincsenek tisztában azzal, hogy az élettársuk nem számít törvényes örökösnek. Mások csak a hagyatéki eljárás során döbbennek rá, hogy a jog nem mindig igazodik az elhunyt szándékaihoz. A bizonytalanság pedig gyakran örökösödési vitákat szül.
Mi történik, ha nincs végrendelet?
A törvényes öröklés szabályai nem mindig az Ön akaratát tükrözik
Ha az elhunyt nem hagyott végrendeletet, akkor az öröklés automatikusan a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint történik. Ez azt jelenti, hogy elsőként a gyermekek örökölnek. Az ő részükből a házastárs haszonélvezeti jogot kap a közösen lakott ingatlanon, illetve a háztartási berendezéseken.
Amennyiben nincsenek leszármazók, a házastárs mellett a szülők, testvérek vagy nagyszülők is örökölhetnek – de az élettárs nem. Ez sokakat meglep: ha valaki 20 éve él valakivel közösen, de nincs házasság vagy végrendelet, az élettárs jogilag nem örököl semmit. Ez csak egy példa arra, mennyire fontos időben tisztázni a szándékokat.
Végrendelet és öröklési szerződés – nem csak idős korban hasznos
Tudatos döntés – nem bizalmatlanság
A végrendelet egyoldalú jognyilatkozat: az örökhagyó előre meghatározza, hogy halála után ki, milyen vagyontárgyat örököljön. Az érvényes végrendelet lehet sajátkezűleg írt, ügyvédi vagy közjegyzői – és már az is nagy segítség, ha a család tudja, hogy létezik, hol van letétben, és kihez kell fordulni.
Az öröklési szerződés ezzel szemben kétoldalú megállapodás: Lásd örökösödési szerződés cikk
A Király Edina Ügyvédi Iroda Terézvárosban a végrendelet elkészítésében is segít: ügyfeleinket végigvezetjük a kérdéseken, amelyekre válaszolniuk kell, hogy valóban érvényes és vitáktól mentes dokumentum szülessen.
Kötelesrész – ha valaki „kimaradna”, pedig törvényes örökös
A törvény nem engedi a teljes kisemmizést
Még akkor is, ha valaki végrendeletben más örökös(öke)t jelöl meg, a törvényes örökösök – jellemzően a gyermekek, házastárs, szülők – jogosultak úgynevezett kötelesrészre. Ez az elhunyt vagyonának egy meghatározott hányada, amit csak kivételes esetben lehet kizárni.
Sokan nincsenek ezzel tisztában: úgy gondolják, hogy ha „kitagadnak” valakit a végrendeletben, akkor az semmit nem kap. Ez azonban nem ilyen egyszerű – a kötelesrész jogi alapjog, amit csak szigorú feltételekkel lehet megtagadni.
További jogosultságok: özvegyi nyugdíj – csak házasság esetén jár
Sokan nem tudják, hogy a házastárs nemcsak a vagyonból részesülhet, hanem az elhunyt társadalombiztosítási jogviszonyából is. Házasság esetén az özvegy jogosult lehet:
- ideiglenes özvegyi nyugdíjra (1 évig, alanyi jogon),
- majd feltételek mellett tartós özvegyi nyugdíjra is (pl. ha gyermek nevelésére tekintettel jár, vagy az özvegy saját joga alapján is jogosult lenne nyugdíjra).
Az élettárs viszont semmilyen nyugdíjjogosultságot nem örököl – még akkor sem, ha évtizedekig közös életet éltek. A törvény szerint kizárólag házastárs jogosult özvegyi ellátásra.
Mi a helyzet a bejegyzett élettárssal?
A bejegyzett élettárs a házastárssal azonos jogállásban van, így jogosult lehet az elhunyt utáni özvegyi nyugdíjra, ugyanazon feltételek mentén. Ez azonban csak akkor érvényesül, ha a kapcsolatot hivatalosan bejegyezték az erre vonatkozó jogszabályok szerint – egy szimpla, élettársi együttélés erre nem elegendő.
Hagyatéki eljárás – mit kell tudni róla?
Nem pereskedés, de annál fontosabb jogi lépés
A hagyatéki eljárás közjegyző előtt zajlik. Az önkormányzati jegyző elsőként leltárt készít az örökhagyó vagyonáról, majd a közjegyző meghatározza az örökösök körét. Itt dől el, ki milyen arányban jogosult örökségre, milyen jogcímeken, és hogy a vagyontárgyak (pl. ingatlan, autó, számla) hogyan oszlanak meg.
Vitás esetben peres eljárás indulhat, amely hosszadalmas és költséges. Irodánk célja, hogy ezeket elkerüljük: ha még időben keresnek meg minket, a legtöbb jogvita megelőzhető egy jól felépített végrendelettel vagy a hagyatéki eljárás során született megegyezéssel.
A „csendes” örökös – az élettárs jogi helyzete
Amit minden élettársi kapcsolatban élőnek tudnia kell
A legnagyobb jogi meglepetés mindig az élettársakat éri. Az élettárs nem törvényes örökös – azaz sem ingatlan, sem megtakarítás, sem más vagyontárgy nem illeti meg automatikusan, ha nem házasságban éltek együtt.
A megoldás egyszerű: végrendelet vagy öröklési szerződés. Akár lakás, akár cégrész, akár bankszámla: ha nem rendelkezünk róla írásban, a jog nem veszi figyelembe a közösen eltöltött éveket. Ez különösen fájdalmas lehet akkor, ha a közös élet során az élettárs is hozzájárult a vagyon gyarapodásához és a közös célok eléréséhez.
A Király Edina Ügyvédi Iroda ebben is támogatást nyújt: segítünk úgy rendelkezni, hogy az akarat valóban érvényesüljön, és senki ne szoruljon ki abból, amihez emberileg joga lenne.
Miért válasszon minket?
A Király Edina Ügyvédi Iroda Terézvárosban nemcsak pontos jogi szaktudást, hanem mély empátiát és emberközpontú megközelítést kínál. Pontosan tudjuk, hogy az öröklés nemcsak papírok és számok kérdése – hanem emlékek, családi viszonyok, és a jövő biztonsága.
Ügyfeleink gyakran mondják: bárcsak évekkel korábban kértek volna tanácsot. Mi ezért hisszük: jobb időben átgondolni a jogi kérdéseket, mint utólag jogvitákba bonyolódni.
Ne hagyja rendezetlenül, amiért egész életében dolgozott
📍 Ha van vagyona, vagy ha már most szeretne rendelkezni róla – ne halogassa a döntést.
📍 Egyetlen konzultáció is elég ahhoz, hogy megtudja, hogyan biztosíthatja, hogy akarata érvényesüljön.
📍 Ne a viták, hanem a tisztánlátás és a felkészültség öröklődjön tovább.
Király Edina Ügyvédi Iroda – ügyvédi iroda Terézváros, ahol az öröklés is emberközpontú
Végrendelet és öröklési szabályok
Ki örököl és hogyan? Végrendelet vagy törvényes sorrend?
Ügyvédi iroda Terézváros – ahol az utolsó döntés nem hagy kérdéseket maga után
Sokan halogatják az öröklésről való gondolkodást, mert nehéz, személyes vagy félelmet keltő témának érzik. Pedig a tapasztalat azt mutatja: amikor nincs világos döntés, akkor jönnek a viták. A Király Edina Ügyvédi Iroda Terézvárosban abban segít, hogy az Ön akarata ne csak szóban hangozzon el – hanem jogilag is védett, végrehajtható formában rögzüljön.
Két út van: az egyik a végrendelet, ahol Ön dönt. A másik a törvényes öröklési rend, amit a jogszabályok határoznak meg – gyakran teljesen másként, mint ahogyan a család gondolná.
Végrendelet – a személyes döntés biztonságos útja
Nem csak időseknek, nem csak milliomosoknak
Sokan azt hiszik, végrendeletet csak akkor kell írni, ha nagy vagyonról van szó, vagy idős valaki. Valójában egy jól megfogalmazott végrendelet a családi béke kulcsa lehet – és nem egyszer akadályozza meg, hogy öröklési viták árnyékolják be a gyász időszakát.
A végrendelet lehet:
- közjegyzői – automatikusan bekerül a központi nyilvántartásba,
- ügyvéd által ellenjegyzett magánvégrendelet – teljes joghatályú és irodánk minden esetben beadja a központi nyilvántartásba,
- saját kézzel írt – de ez gyakran formai hibás, és könnyen megtámadható.
Egy ügyvéd nem csak a szöveget írja meg – hanem azt is segít eldönteni, milyen típus illik legjobban az Ön élethelyzetéhez.
Mit írhatok bele?
Többet, mint gondolná:
- vagyonról: lakás, pénz, ingóság, részesedés,
- háziállat elhelyezése,
- digitális örökség (pl. e-mail, Facebook),
- erkölcsi, gondozási vagy temetkezési kívánságok is.
A Király Edina Ügyvédi Iroda nemcsak elkészíti a végrendeletet, de elhelyezéséről is gondoskodik a központi nyilvántartásban.
Törvényes öröklés – ha nincs végrendelet
A jog dönt helyettünk – nem mindig úgy, ahogy szeretnénk
Ha nincs végrendelet, a Polgári Törvénykönyv alapján történik az öröklés. A sorrend:
- Gyermek(ek) + házastárs
- Unoka (ha gyermek nem él vagy lemondott)
- Szülő
- Testvér
- Nagyszülő
Az élettárs nem örököl – kivéve, ha külön szerződés vagy végrendelet rendelkezik róla. A házastárs pedig gyakran csak haszonélvezeti jogot kap a közösen lakott ingatlanon, nem tulajdont. Részletesebben lásd: öröklési jog közérthetően
Helyettes öröklés – ha az örökös nem él
Ha valaki, aki örökölne, már meghalt, vagy lemondott az örökségről, helyette leszármazója lép – például:
- elhunyt gyermek helyett az unoka örököl,
- lemondott testvér helyett az ő gyermeke örököl,
- kizárt személy helyére senki nem lép automatikusan.
Ez gyakran okoz félreértést: nem az örökséget „adják tovább”, hanem a jog szerint meghatározott személy lép a helyébe – és ez nem mindig az, akire a család számítana.
Gyakori félreértések – és a valóság
- „A legidősebb gyermek örököl többet” ❌ Nem igaz, minden gyermek egyenlő részt kap.
- „Ha valaki nem kéri, más kaphatja” ❌ Csak lemondással vagy kizárással történik változás.
- „Az élettárs örökli a közös lakást” ❌ Csak ha van erről külön rendelkezés.
- „Az özvegy örökli az egész vagyont” ❌ Több örökös esetén nem, csak haszonélvezet járhat.
Miért érdemes ügyvédhez fordulni?
Mert egy félreérthető mondat, hiányzó tanú vagy formai hiba akár éveken át tartó pereskedést okozhat. A Király Edina Ügyvédi Iroda Terézvárosban segít abban, hogy:
- világosan értelmezze az öröklési sorrendet,
- megtudja, kinek van jogosultsága és mikor,
- biztonságos végrendeletet készítsen,
- és kizárja a jövőbeli jogvitákat.
Összegzés – Végrendelet vagy törvényes öröklés?
Szempont |
Végrendelet |
Törvényes öröklés |
Ki dönt? |
Az örökhagyó |
A törvény |
Rendelkezhet élettársról? |
Igen |
Nem |
Előnyben részesíthet valakit? |
Igen |
Nem |
Lehet benne erkölcsi kívánság? |
Igen |
Nem |
Perkockázat? |
Alacsony, ha ügyvéd készíti |
Gyakoribb – félreértések miatt |
Örökös kihagyása lehetséges? |
Igen – kizárással |
Nem – csak kötelesrész sérülhet |
Ne a hagyatéki eljárásnál derüljön ki, hogy baj van
📍 Készüljön fel időben – egy konzultáció alatt tisztázhatók a legfontosabb kérdések
📍 Írjon végrendeletet, ha azt szeretné, hogy valóban az örököljön, akit Ön választ
📍 Forduljon hozzánk, ha már van végrendelete – felülvizsgáljuk, és biztonságossá tesszük
Király Edina Ügyvédi Iroda – ügyvédi iroda Terézváros, ahol a jogi döntés nem halogatható
GYIK
„Mi történik, ha nincs végrendelet?”
Ilyenkor az öröklés a törvényes rend szerint zajlik. Első körben az elhunyt házastársa és gyermekei örökölnek. Ha nincs gyermek, akkor a szülők, testvérek, végül az állam örököl.
„Mit jelent a kötelesrész?”
A kötelesrész azt jelenti, hogy az elhunyt közeli hozzátartozóinak (pl. gyermek, házastárs) akkor is jár bizonyos vagyonrész, ha őket a végrendelet kizárta. Ez a törvényes örökség 1/3-ának megfelelő rész, amit pénzben kell megfizetni, ha a végrendelet másként nem rendelkezik.
„Mi az özvegyi jog?”
A házastárs a közösen lakott lakásnak és a benne lévő berendezéseknek és felszereléseknek haszonélvezeti jogát (özvegyi jogot) szerzi meg. Ezt más örökös nem szüntetheti meg egyoldalúan – akkor sem, ha ők az ingatlan tulajdonosai.
„Mi az a haszonélvezet?”
A haszonélvező jogosult a dolog használatára és a hasznok szedésére, de nem adhatja el, nem terhelheti meg az ingatlant. Gyakori, hogy a túlélő házastárs vagy szülő haszonélvezetet kap, míg a tulajdon más örökösöké lesz. Ez gyakran okoz vitát később, ezért érdemes előre végrendeletben tisztázni.
„Kaphatok többet, mint amire a törvény alapján jogosult lennék?”
Igen, ha az elhunyt végrendeletben külön juttatást rendel el az Ön javára. Ez azonban nem mehet a kötelesrész rovására – vagyis a többi örökös jogait korlátozni nem lehet.
„Mit tehetek, ha nem értek egyet a végrendelettel?”
Ha formai hibás, kizárólagosságot tartalmaz vagy jogsértő, akkor a végrendelet megtámadható bíróságon. A kötelesrész érvényesítésére is külön eljárásban van lehetőség, de már a hagyatéki eljárás során be kell jelenteni.
„Lehet előre elrendezni a vagyonom sorsát?”
Igen – végrendelettel, ajándékozással, öröklési szerződéssel vagy közérdekű alapítvánnyal. Egy jó ügyvéd segít kiválasztani a legbiztonságosabb és legegyszerűbb megoldást, figyelembe véve a családi viszonyokat is.
Öröklési jog: Részletes útmutató és szakértői képviselet Budapest 6. kerületében
Az öröklési jog két fő területet ölel fel: az egyik a végintézkedések különféle módjait, a másik pedig az öröklés törvényben előírt rendjét. Az öröklés mindig kétféle módon történhet: vagy végintézkedés alapján, vagy törvényes öröklés útján. Amennyiben az örökhagyó nem hagy hátra érvényes végintézkedést, az öröklés automatikusan a törvényes öröklési rend szerint történik. Ezért rendkívül fontos, hogy az örökhagyó végakarata jogilag megfelelő módon kerüljön megfogalmazásra, hiszen a törvényes öröklés csak akkor kerül előtérbe, ha végintézkedés hiányzik.
A végintézkedések lényege, hogy az örökhagyó szabadon rendelkezhet vagyonáról, eltérve a törvényes öröklési rendtől. Ilyen végintézkedés lehet a végrendelet, a halál esetére szóló ajándékozás, vagy az öröklési szerződés. Fontos kiemelni, hogy ezek az okiratok szigorú formai és tartalmi követelményekhez kötöttek, amelyek betartása elengedhetetlen a végintézkedés érvényességéhez. Amennyiben a végakaratot tartalmazó okirat nem felel meg ezeknek a feltételeknek, az egész végintézkedés érvénytelennek minősülhet.
A törvényes öröklés esetén az örökösök bizonyos köre csak meghatározott feltételek mellett zárható ki az öröklésből. Ez azt jelenti, hogy még ha valaki javára végrendelkezünk is, mások is részesedhetnek a hagyatékból, ha a törvényes örökösi körbe tartoznak. Az öröklés jogi szabályozása tehát rendkívül bonyolult és szigorú feltételekhez kötött, ezért mindenképpen érdemes öröklési joggal foglalkozó ügyvédi irodát felkeresni, ha biztosak akarunk lenni abban, hogy végakaratunk érvényesülni fog.
Tágabb értelemben az öröklési joghoz tartoznak a tartási szerződések, életjáradéki szerződések, a kötelesrész iránti igények érvényesítése, valamint az örökhagyó halálát megelőző 10 éven belüli ajándékozás korlátai is. Ezek az elemek mind-mind fontosak lehetnek egy öröklési jogi ügy kapcsán, és ezek jogszerű kezelése szintén szakértői segítséget igényel.
A Király Edina Ügyvédi Iroda Budapest 6. kerületében kiemelkedő szakértelemmel és tapasztalattal kínál teljes körű jogi képviseletet az öröklési jog területén. Ügyvédi irodánk az öröklési ügyekben az alábbi szolgáltatásokat nyújtja:
- Teljes körű jogi tanácsadás öröklési és hagyatéki eljárások terén: Segítünk eligazodni az öröklési jog bonyolult szabályrendszerében.
- Végintézkedések jogszerűségének vizsgálata: Meglévő végrendelet, öröklési szerződés vagy halál esetére szóló ajándékozás esetén felmérjük az okirat jogi érvényességét.
- Végrendeletek, öröklési szerződések, eltartási szerződések, halál esetére szóló ajándékozási okiratok készítése: Ügyvédeink precízen és szakszerűen megszerkesztik a szükséges okiratokat, hogy biztosítva legyen azok jogi érvényessége.
- A törvényes öröklési rend ismertetése: Tájékoztatást nyújtunk arról, hogyan történik az öröklés abban az esetben, ha nincs érvényes végintézkedés.
- Jogi képviselet a közjegyző előtt zajló hagyatéki eljárásokban: Képviseljük Önt a hagyatéki eljárás során, biztosítva érdekeinek védelmét.
- Jogorvoslati lehetőségek ismertetése a hagyatékátadó végzéssel kapcsolatban: Tájékoztatjuk Önt a hagyatékátadó végzéssel kapcsolatos jogorvoslati lehetőségekről, és segítünk azok érvényesítésében.
- Jogi képviselet hagyatéki perekben: Ügyvédeink hatékonyan képviselik Önt, ha öröklési jogi perre kerülne sor.
A Király Edina Ügyvédi Iroda a legmagasabb szintű jogi szolgáltatást nyújtja ügyfeleinek, biztosítva, hogy minden öröklési jogi kérdésében szakértői segítséget kapjanak. Irodánk a Budapest 6. kerületében található, ahol tapasztalt ügyvédeink készen állnak arra, hogy Önt is segítsék az öröklési jog minden területén. Forduljon hozzánk bizalommal, hogy végakarata jogilag érvényes és hatékony módon valósuljon meg.
Ügyvédi iroda Budapest 6. kerület központjában várja Önt.
Az iroda megközelíthetősége, elérhetőségünk.
Irodánk nagyon könnyen elérhető autóval és tömegközlekedési eszközökkel egyaránt, ugyanis Budapest belvárosának szívében, az Oktogonnál, a Teréz körút 25. szám alatt található.

Tömegközlekedéssel
Megközelíthető a 4-6 villamossal (Oktogon megálló), illetve a Podmaniczky út felől a 72M és a 73 trolibusszal, 1-es Millenniumi Földalatti Vasúttal „kisföldalattival”, valamint 3 perc sétatávolságra található a Nyugati pályaudvar is.
Gépjárművel
Parkolás díjfizetés mellett a Teréz körúton, illetve a környező utcákban, valamint az Aradi utcai mélygarázsban.
Ügyfélfogadás előre egyeztetett időpontban történik, elérhetőségeinken.

Király edina ügyvédi iroda
Címünk
1067 Budapest, Teréz krt. 25. 1. em. 14.